Sady ul. Spółdzielcza 2A, 62-080 Tarnowo Podgórne

tel. 61 896 19 25, fax 61 814 19 38, e-mail: biuro@leuco.com.pl

www.leuco.com.pl

INNOWACYJNY, WYZNACZAJĄCY TRENDY I NIEZAWODNY – OD SAMEGO POCZĄTKU!

W 1954 roku biznesmen Willi Ledermann i inżynier Josef Störzer założyli firmę Ledermann & Co. Narodziła się marka LEUCO.

Dziś, 65 lat później, LEUCO jest jednym z największych na świecie dostawców obrabiarek z węglików spiekanych i diamentowych do obróbki drewna i tworzyw sztucznych.

Bogactwo pomysłów i technicznego know-how było sercem LEUCO od samego początku. Asortyment produktów obejmuje piły tarczowe, rozdrabniacze, frezy otworowe i trzpieniowe, wiertła, systemy mocujące i płytki.
Spektrum uzupełniają usługi ostrzenia, doradztwo w zakresie zastosowań i pakiety serwisowe pod nazwą „Zarządzanie narzędziami”.

LEUCO prowadzi sprzedaż poprzez sprzedaż bezpośrednią. Naszymi klientami są tartaki, przemysł budowlany, meblarski i boazeryjny oraz wykończenia wnętrz.

Na całym świecie dla LEUCO pracuje około 1200 pracowników.

Filie handlowe znajdują się w Australii, Belgii, Anglii, Japonii, Polsce, Tajlandii, Ukrainie, Wietnamie i Białorusi. Spółki zależne zajmujące się sprzedażą i produkcją znajdują się w Chinach, Francji, Malezji, Rosji, Szwajcarii, RPA i USA.

 

Narzędzia do przemysłu drzewnego i meblarskiego

Już od ponad pięćdziesięciu lat osiągamy cele, dzięki nowatorskim rozwiązaniom, perspektywicznym poszukiwaniom i rozwojowi, oraz zastosowaniu technicznego doradztwa o zasięgu światowym.

​Nasza firma zatrudnia jedynie doświadczonych fachowców, dla których tworzone przez nas narzędzia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, nie są jedynie produktem na sprzedaż, ale również artykułami, z których sami chętnie korzystają. A to dlatego, że Leuco Polska charakteryzuje profesjonalizm, cierpliwość oraz szacunek dla Klientów. Wciąż dążymy do tego, aby nasze narzędzia służyły Państwu do szczególnych zastosowań i przy tym spełniały najwyższe oczekiwania jakościowe.